Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne naszej parafii.

Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne to wielki zaszczyt i dar. Dar, który staję się błogosławieństwem dla całej wspólnoty parafialnej, albowiem świadczy on o wielkiej nieustającej i gorliwej modlitwie w tej właśnie intencji. Również i nasza parafia poszczycić się może powołaniami zarówno do zakonów żeńskich jak i męskich. Zanim jednak przejdziemy do dalszej części opisującej wszystkich kapłanów i siostry zakonne wywodzących się z naszej parafii, pomódlmy się słowami modlitwy za kapłanów:

" Ojcze w niebie, Twej opiece powierzamy naszych duszpasterzy, którzy podają nam chleb słowa Bożego i chleb eucharystyczny. Daj im siły do pracy i serce ojcowskie, abyśmy przez ich posługę mogli dojść do zbawienia".

Na słowa Chrystusa "pójdż za mną" (Mt 9,9) odpowiedzieli:

·         Ks. Wiktor Zdrzałek

·         Ks. Józef Ziwers

·         Ks. Józef Kampka

·         Ks. Ewald Cwienk

·         Ks. Alojzy Wojnar

·         Ojciec Justyn Przybyła

·         Ojciec Erhard Elsner

·         Ks. Denis Rakwic

·         Ks. Klaudiusz Mann

Siostry zakonne:

·         Siostra Jadwiga Polczyk (imię zakonne Zyta)

·         Siostra Elżbieta Kaszuba (imię zakonne Agnella)

Obecnie dwoje spośród naszych parafian idąc za głosem Chrystusa wstąpiło na drogę prowadząca do kapłaństwa. Wspierajmy ich nieustanną modlitwą. Pamiętajmy też o dobrym słowie, aby wytrwali w swym postanowieniu.                                                                                                                                                                            Módlmy się również za wszystkich tych kapłanów i siostry zakonne, których Pan postawił na drodze naszego życia, a którzy już odeszli.  Wspominajmy ich w modlitwie:

"Boże, Ty powołałeś kapłanów do swej służby i uczyniłeś ich pasterzami naszych dusz, polecam Ci pokornie wszystkich zmarłych kapłanów, którzy mnie za życia prowadzili ku Tobie. Wysłuchaj mojej modlitwy i daj im szczęście w niebie razem z apostołami".

[MS]