PARAFIA
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
W SIEROTACH

XIII Niedziela zwykła

Rozpoczęliśmy okres wakacyjny i przez ten czas nie będzie nabożeństw popołudniowych.

Przed kościołem do nabycia kalendarium na miesiąc lipiec i intencje mszalne.

„Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę „świętopietrza” na Stolicę Apostolską.

Jutro uroczystość św. ap. Piotra i Pawła patronów naszej diecezji Msze św. w Pniowie o godz. 17 i w Sierotach o godz. 18 (niedawno święto nakazane).

Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca okazja do sakramentu pokuty przed Mszą św. w każdym kościele.

Odwiedziny chorych w najbliższy piątek Sieroty od godz. 8,15 a Pniów od 15.

W najbliższy piątek godz. 19 Sieroty spotkanie Collegium Redakcyjnego „Gazetki Parafialnej”.

„Bóg zapłać” w imieniu ks. Prałata i moim za okazanie wszelkich form życzliwości i za podarunki. Cieszę się, że mogliśmy się też spotkać w Sali Wiejskiej. Wyrazy wdzięczności kieruję szczególnie do p. Sołtysa z Sierot i osobom, które wzięły ciężar kuchni i sprzątania.

Sieroty

Minęło I półrocze roku 2020 chciałbym jeszcze raz wyrazić wdzięczność za ofiarność utrzymania parafii w trudnym czasie trwającej epidemii. Już wspominałem, że przed nami kolejny etap remontu wieży. Pozyskaliśmy fundusze: 90 000 zł. Woj. Konserwator Zabytków oraz 40 000 Urząd Marszałkowski 40 000 zł (nie mamy jeszcze pisma) co daje 130 000 zł. Nasz wkład jako parafii byłby ok. 10%  (12-13 000 zł). Po konsultacji z Radą Parafialną wrócilibyśmy do naszych kolekt w kopertach od lipca (50 zł mies. od rodziny).

Zacharzowice

Na kolekcie kwartalnej w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1 550 zł (stan konta 6 250 zł).

Pniów

W ubiegłą niedzielę na comiesięcznej kolekcie zebraliśmy 950 zł. (stan konta ponad 11 000 zł). W zakrystii można składać ofiary na miejsca w ławkach przeznaczone na paliwo na sezon grzewczy. Musimy szukać nowego rozwiązania finasowania naszego cmentarza. Rozchód wyniósł  1 960 zł. (same śmieci 1 520 zł.). przychód 600 zł. Deficyt wynosi za I pól roku 1 330 zł.